Projekt loży VIP na stadionie PGE Arena Gdańsk

Projekt loży VIP na stadionie PGE Arena zrealizował nasz oddział gdański. Pieczę nad procesem sprawował dyrektor tego regionu, pan Marek Piechotka. W tym artykule znajdziesz wykaz wykorzystanego asortymentu meblowego i aranżacyjnego, oraz opis przebiegu prac, które wykonali nasi specjaliści.

Dlaczego powierzono nam wykonanie inwestycji?

Uważamy, że o wyborze naszej Firmy przez Inwestora przesądziło to, że już podczas pierwszych spotkań wyraziliśmy gotowość do potwierdzenia naszych kompetencji. Chcieliśmy przełożyć obietnice na fakty. Jeszcze w trakcie budowy stadionu wykonaliśmy na terenie tymczasowego biura budowy stadionu, tj. Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o., przykładowy projekt loży VIP, z której Inwestor mógł korzystać, testując nasze możliwości. W ten sposób zyskał pewność, że efekt końcowy naszych prac przy docelowej realizacji, będzie spełniał potrzeby funkcjonalne i estetyczne powstającego obiektu sportowego.

Projekt loży VIP

Projekt powstawał w ścisłej współpracy z Inwestorem. Począwszy od etapu opracowywania koncepcji wymieniliśmy między sobą dużo informacji. W ciągu kilku tygodni podjęliśmy wiele decyzji nadających przyszłemu założeniu architektonicznemu ostateczną formę. Idea wizualna loży miała się opierać na założeniu „czystej energii”. Stąd w aranżacji pojawiają się kuliste kształty imitujące atomy i duża ilość bieli kojarzącej się właśnie z czystością.

Warte wspomnienia jest to, że na konkurs ogłoszony przez Inwestora spłynęło aż 26 różnych projektów lóż od firm z całej Polski. Spośród nich wytypowano trzy najlepsze. I uwaga! Każdy z nich był naszego autorstwa. Łatwo sobie wyobrazić, jak miło zaskoczyła nas ta informacja. Tym bardziej, że otrzymaliśmy ją w czasie spotkania z Klientem.

Poniżej załączamy listę, na której znajdziesz cały asortyment wykorzystany w trakcie realizacji omawianej inwestycji.

  • Wykładzina SCALE (kolor szary)
  • Płytki 60x60cm LEONARDO CERAMICHE XWHITE 60R
  • Szyny lakierowane na biało
  • Dekoracje okienne (zasłony)
  • Przyłącza, zawory
  • Grzejnik Vasco NIVA pozioma – kolor biały (RAL 9010)

OŚWIETLENIE:

  • profile aluminiowe (prowadzenie taśm led)
  • kinkiety
  • taśmy ledowe
  • świetlówki
  • transformatory, halogeny
  • Sofy Langier 2 szt.
  • Fotele 4 szt.
  • Fotele konferencyjne 16 szt.
  • Hokery 4 szt.
  • Stoły – 2 okrągłe, 4 kwadratowe według indywidualnego projekt (biały blat/szkło noga stal polerowana)
  • Instalacja nagłośnieniowa, zarządzanie urządzeniami loży EIB/KNX
  • Elektryka, montaż gniazd, oświetlenia
  • Inteligentny system oświetlenia
  • Detale dekoracyjne – w tym donice
  • Meble, drzwi i ościeżnice część wewnętrzna, biały kolor, listwy MDF białe (bar, wnęki, szafki, Agd) – według projektu
  • SONY „46”” (117 cm), Full HD 1080, telewizor LCD z wzornictwem Monolithic Design, podświetleniem Edge LED i zintegrowaną siecią Wi-Fi®” (biała ramka)
  • Logo Inwestora stal polerowana 2 szt. – według projektu

Każdy szczegół aranżacji wnętrza należy dokładnie przeanalizować. Dzięki temu można określić szczegółowy przebieg planowanych prac. W tym przypadku w ich skład weszły:

  • prace budowlane;
  • prace hydrauliczne;
  • prace elektryczne;
  • montaż i instalacja mebli stałych według indywidualnego projektu;
  • instalacja wykładzin;
  • instalacja systemu inteligentnego sterowania;
  • instalacja sprzętu multimedialnego;
  • instalacja klimatyzacji i ogrzewania.

Audyt techniczny przed wykonaniem loży VIP

Na etapie planowania przestrzeni chcieliśmy zapoznać się z jej fizycznymi cechami, czyli z rozmiarami dostępnych powierzchni, rozwiązaniami architektonicznymi, lokalizacją przyłączy do instalacji itd. Każdy szczegół wnętrza określa dalszy przebieg realizacji. Co ważne, w naszych pracach musieliśmy uwzględnić specyfikę całego budynku. Na przykład nasz system inteligentnego zarządzania musiał być zgodny z systemem stadionowym.

Ponadto na audyt techniczny przygotowaliśmy pytania do Inwestora o rodzaj spotkań, które będą organizowane w loży VIP. Na podstawie odpowiedzi mogliśmy dobrać odpowiednie nagłośnienie i rozplanować lokalizację wszystkich pozostałych urządzeń multimedialnych; także wybrać optymalny panel zarządzania klimatyzacją, ogrzewaniem i światłem.

 

Przeciwności

Z uwagi na to, że budowa stadionu gdańskiego została ukończona tuż przed wdrożeniem naszej realizacji, na obiekcie obowiązywały ścisłe rygory związane z kontrolą przepływu osób. Przyznawano przepustki, wymagano specjalnego oznakowania naszych ekip. Lecz to nie wszystko. Nasi pracownicy musieli nawet przejść specjalne szkolenia przygotowujące ich do bezpiecznego poruszania się po terenie stadionu.

Projekt loży VIP na etapie wykonawczym napotkał pewne utrudnienia – były organizowane mecze, podczas których nie mogliśmy prowadzić żadnych prac. Dostosowaliśmy się do zaistniałej sytuacji uruchamiając dwuzmianowy tryb realizacji. Jesteśmy przygotowani także na taką ewentualność dysponując nie jedną, lecz kilkoma rotującymi ekipami. Każda z nich w krótkim czasie może dotrzeć do miejsca wykonywania zlecenia z innych regionów Polski, w których mieszczą się oddziały naszej Firmy. Dzięki temu pracujemy dotrzymując terminów nałożonych przez zleceniodawców, ale także zachowując wysoką jakość usług. Po ośmiu godzinach następuje zmiana ekipy, a to skutecznie eliminuje czynnik zmęczenia i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów.

Przebieg realizacji

Zanim w ogóle rozpoczęliśmy prace, najpierw naszym zadaniem było przygotowanie wnętrza do wykonania przyszłej loży VIP. Rzecz polegała na tym, że stadion był wyposażony w gotowe loże ze standardowymi wykończeniami, które w pierwszej kolejności należało usunąć, a następnie przystosować całość pomieszczenia do instalacji asortymentu aranżacyjnego i wyposażenia składającego się na docelową lożę VIP według naszego projektu. Stąd należało usunąć z pomieszczenia praktycznie wszystko, począwszy od mebli, skończywszy na oświetleniu i wykładzinach.

Zdemontowane elementy poddane zostały profesjonalnej utylizacji.

Zasadnicze prace nad nową lożą VIP rozpoczęliśmy od podłóg, które podzieliliśmy na trzy strefy, czyli widokową, konferencyjną i barową. W ten sposób już na pierwszym etapie realizacji zaczęliśmy wyznaczać przeznaczenie poszczególnych części wnętrza. Każda ze stref została pokryta wykładziną lub płytami ceramicznymi.

W zależności od przeznaczenia strefy, trafiały do niej określone rodzaje mebli stałych lub mobilnych o cechach funkcjonalnych i wizualnych zgodnych z przeznaczeniem aranżowanej przestrzeni.

Podobnie jak w przypadku zróżnicowania mebli, zainstalowane zostało też dedykowane oświetlenie. Zabieg ten miał za zadanie podnieść komfort użytkowania stref zgodnie z ich przeznaczeniem, i podkreślić odrębność poszczególnych założeń aranżacyjnych w przestrzeni loży. Na przykład, w strefie widokowej wykonaliśmy specjalne oświetlenie meczowe, zaś w strefie konferencyjnej zamontowaliśmy intensywne świetlówki na potrzeby spotkań większych grup osób. Oczywiście znalazł się tu również ekran LED o szerokiej przekątnej matrycy. Natomiast w okolicach baru zainstalowaliśmy dodatkowe nagłośnienie.

Ogół urządzeń elektrycznych i elektronicznych na terenie loży VIP został zintegrowany z inteligentnym systemem sterowania zarządzanym – uwaga – przy pomocy jednego ergonomicznego pilota. Dotyczy to nawet zasłon do okien, które zostały przez nas zamocowane na specjalnych szynach umożliwiających ich automatyczne przesuwanie. W systemie tym poza sprzętem multimedialnym znalazły się też grzejniki i klimatyzacja, które dostarczyliśmy i zamontowaliśmy już na początku tej realizacji.

Każdy mebel użyty podczas aranżacji loży VIP był meblem nietypowym i wykonanym na indywidualne zamówienie pod wcześniej opracowany projekt. W skład tego wyposażenia weszły lady, zabudowy ścienne, stoły, kanapy, fotele, krzesła, czy taborety barowe. I choć to nie mebel, to wspomnijmy także o tym, że wykonaliśmy nawet specjalne drzwi w kolorze białym, prezentujące się naprawdę pięknie. Krótko mówiąc, wymagano od nas kreatywności artystycznej i olbrzymiej wyobraźni aranżacyjnej w odniesieniu do najmniejszego detalu przestrzeni. Do tego wszystkie meble musiały spełniać wysokie parametry materiałowe, zapewniające kapitalną trwałość i łatwość pielęgnacji.

Zgodnie z umową na dostarczenie mebli i wykonanie aranżacji mieliśmy niewiele czasu, bo tylko trzydzieści dni. Dlatego cały asortyment potrzebny do realizacji zlecenia został odpowiednio wcześniej sprowadzony do Gdańska i skompletowany w naszym podręcznym magazynie firmowym.

 

Podsumowanie

W całym przedsięwzięciu po naszej stronie uczestniczyło czternaście osób. Nie mówimy tu o pracownikach zaangażowanych bezpośrednio w produkcję mebli i drzwi, lecz o osobach z ekip budowlanych, instalacyjnych, aranżacyjnych i montażowych – ci ostatni odpowiedzialni byli również za bezpieczny transport asortymentu do miejsca realizacji.

Projekt loży VIP praktycznie w całości obejmował wykonanie aranżacji z użyciem wyposażenia zaprojektowanego pod indywidualne zamówienie Inwestora. Oczywiście nie piszemy o tym, jako czymś wyjątkowo trudnym i na graniczy naszych możliwości, bo tak zdecydowanie nie jest. Mamy na myśli bardziej to, że udało nam się sprostać wyobrażeniu naszego Klienta o loży VIP, która godnie reprezentuje jego Firmę. Oczywiście jesteśmy z tego bardzo zadowoleni i dumni. Zresztą efekt naszych prac możesz ocenić osobiście, oglądając dołączoną do opisu realizacji galerię zdjęć w lewej sekcji tej strony.