Tym razem chcielibyśmy Państwu przedstawić zlecenie, które polegało na kompleksowej aranżacji siedziby dużej firmy handlowej w Warszawie. Komfortowe biuro, do którego realizacji przystąpiliśmy, jest dziś siedzibą dwóch jednostek, wchodzących w skład tejże firmy – jedna z nich zajmuje się handlem, druga finansowaniem. Ich działalność przeplata się jednak ze sobą na tyle, że postanowiono o umieszczeniu tych działów w jednym biurowcu, mieszczącym się w bardzo wygodnym, kameralnym, kilkupiętrowym budynku biurowym.
PRZEBIEG PRAC MONTAŻOWYCH
Cała realizacja, choć zaplanowana pierwotnie na 7 dni roboczych, skończyła się w ekspresowym tempie dwóch dni (pracowaliśmy w trybie noc – dzień – dzień). Klientowi bardzo zależało na jak najszybszym zakończeniu działań i możliwości rozpoczęcia pracy w biurze. Nie bez znaczenia był też fakt, że z windy można było korzystać tylko po godzinach pracy i w nocy. Postanowiliśmy więc przydzielić do tego zlecenia jak najwięcej pracowników i ustaliliśmy, że pierwszej nocy przetransportujemy całe wyposażenie, a w kolejnych dniach postaramy się je jak najszybciej zamontować. Wszystko udało się zrobić w tempie wręcz ekspresowym, w związku z czym klient mógł rozpocząć przeprowadzkę do nowego, w pełni komfortowego biura, wyposażonego w wysokiej jakości meble, już po dwóch dniach roboczych prac.
RECEPCJA
Przy wejściu do biura znajduje się lada recepcyjna, której wygląd jest w pełni spójny z pozostałymi jego elementami. Na uwagę zasługuje tu również kompleks wypoczynkowy w poczekalni, który odznacza się energetycznym, pomarańczowym kolorem. Zamysłem klienta było tu odcięcie tego elementu przestrzeni od pozostałych obszarów biurowych.
OPEN SPACE
Głównym elementem biura firmy jest rozległy open space, który został zaprojektowany w taki sposób, by każdy z pracowników miał pełną wygodę pracy. Służyć temu miały między innymi bardzo duże przestrzenie między stanowiskami oraz kilka specjalnie dostarczonych akustycznych foteli, osłoniętych od trzech stron tkaniną pochłaniającą dźwięki. Może w nich zasiąść osoba chcąca w poczuciu prywatności wykonać telefon lub porozmawiać z drugim. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno rozmowa telefoniczna, jak i naturalny open space’owy szum, nie kolidują ze sobą.
STANOWISKA PRACOWNICZE
Każdy pracownik w open space ma do dyspozycji niestandardowe, duże biurko, o wymiarach 160 x 80 centymetrów, wyposażone w przesuwny blat (dający łatwy dostęp do okablowania). Układ benchowy tych biurek został bardzo starannie zaplanowany – są stanowiska dla 2, 4 czy 6 osób – wszystko w zależności od tego, którzy pracownicy dobrze się czują w swoim towarzystwie. To nie koniec rozwiązań, mających wpłynąć na jak największy komfort pracy – dodatkowo wszystkie tkaniny użyte w panelach międzybiurkowych pochodzą z poza standardowego wzornika, a sprowadziliśmy je na specjalne życzenie Klienta. Skład materiału to 100% wełny, jest on miły w dotyku i świetnie się prezentuje. To jeden z tych wyróżników, które pozwalają mówić o wyposażeniu tego biura w wysokiej jakości meble. Oczywiście każdy pracownik ma też do swojej dyspozycji kontener pracowniczy. Natomiast do każdego układu benchowego przypisano dodatkowo pojemną szafkę na dokumentację.
GABINETY DYREKTORSKIE
Ważnymi pomieszczeniami, które wymagały szczególnie wysokiej jakości mebli, były dwa gabinety dyrektorów zarządzających. Z jednej strony klientowi zależało na ekskluzywnym wyglądzie, a z drugiej na funkcjonalnych rozwiązaniach. Postanowiliśmy więc, że wszystkie meble, które się tam znajdą, będą wykonane z wytrzymałej, odpornej na ścieranie i bardzo łatwej w konserwacji eko-skóry. W tym wypadku liczyła się też spójność kolorystyczna, o którą ciężko przy zastosowaniu skóry naturalnej. Zarówno stolik, szafki, jak i fotele (w tym fotel dyrektora, wyposażony w nieuciskające tętnic udowych siedzisko i regulowane podłokietniki), posiadają elementy chromowane, co dodatkowo zwiększa estetykę wyposażenia. Ciekawym szczegółem było również zastosowanie białych szwów do czarnej eko-skóry przy kubełkowych fotelach dla gości – taki kontrast jest obecnie bardzo popularnym trendem aranżacyjnym. Zwieńczeniem wysokiej jakości mebli w dwóch gabinetach dyrektorskich były biurka, w perfekcyjnie połączono trzy materiały – drewno, metal i szkło. Do dyspozycji są też szafki pomocnicze, wyposażone w otwierane plecy z dodatkową wnęką na umieszczenie kabli oraz tzw. piórnik (najwęższa szuflada).
GABINETY MANAGERSKIE
Przejścia pomiędzy poszczególnymi strefami biura są bardzo płynne, o czym może świadczyć fakt, że 11 gabinetów menedżerskich zostało wydzielonych szklanymi ścianami. One również zostały wyposażone przez nas w wysokiej jakości meble, dodatkowo wzbogacone o kilka elementów, które zostały dołożone na specjalne życzenie osób tam pracujących. Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z przesuwnych blatów, które zastąpiliśmy szerokimi przelotkami z zamykanymi klapkami, pod którymi na całą szerokość biurka biegną kanały kablowe. Dodatkowo pod biurkami zamontowaliśmy też blendy.
SALE KONFERENCYJNE
Jak w każdym dużym biurze, ważnymi pomieszczeniami są sale konferencyjne. Tutaj zaprojektowano dwa większe tego typu pomieszczenia (które za pośrednictwem przesuwnej ściany mogą zostać scalone w jedno duże) oraz kilka mniejszych – przeznaczonych głównie na spotkania wewnętrzne. Dla nas wyzwaniem było szczególnie dostarczenie specjalnych mebli na wymiar do sal konferencyjnych, które musiały uwzględniać specyfikę poszczególnych pomieszczeń (na przykład znajdujące się w ich obrębie filary). Oczywiście wszystkie biurka zostały tu wyposażone w niezbędne media porty. W każdej, nawet najmniejszej sali konferencyjnej istnieje możliwość zasunięcia żaluzji, co zwiększa poczucie prywatności podczas organizowanych spotkań.