Jedną z naszych ostatnich realizacji, była dostawa i montaż mebli konferencyjnych dla instytucji publicznej, zlokalizowanej w nowoczesnym biurowcu w centrum Warszawy. W tym artykule przedstawiamy zwięzły opis tej realizacji.
Wybór dostawcy
Podczas wyboru dostawcy wyposażenia sali konferencyjnej, nasz Klient wyznaczył dwa kryteria oceny ofert: sześćdziesiąt procent atrakcyjności stanowiła cena, czterdzieści procent, rozwiązania techniczne i ocena wizualna.
Jeżeli chodzi o cechy techniczne mebli, to Inwestorowi zależało przede wszystkim na tym, żeby dostarczone stoły konferencyjne były wyposażone w tzw. mufy, czyli metalowe gniazda pod blatami, w których mocuje się stelaże w systemie metal w metal. Nasz konkurencja zaprezentowała standardowe i – jak na dzisiejsze czasy – dość przestarzałe połączenie wkręt-płyta, czym obniżyła atrakcyjność swojej oferty. Co do krzeseł – te z kolei miały być sztaplowane, czyli dawać możliwość składania jednych w drugie dla oszczędności miejsca w pomieszczeniu.
Specyfika produktów
Wobec przedstawionych oczekiwań, zaproponowaliśmy najlepsze rozwiązania w bardzo korzystnej cenie, czyli stoły konferencyjne wyprodukowane w niemieckiej fabryce, wyposażone w kółka na zewnętrznej krawędzi stopy, które dają możliwość łatwego przesuwania mebla, mimo dużych gabarytów. W tym celu wystarczy podnieść przeciwległe krawędzie rozkładanych blatów i lekko pchnąć konstrukcję, by ta zaczęła się toczyć w wyznaczonym kierunku. Ponadto zaoferowane przez nas stoły mają jeszcze dwie bardzo atrakcyjne cechy. Po pierwsze, złożone zajmują mało miejsca, po drugie, dzięki specjalnym elementom łączącym, można je ustawić w rzędy i utrzymać w całości w żądanej konfiguracji, bez obawy o rozjeżdżanie się. Łączniki eliminują też problem tzw. „klawiszowania”, czyli efektu drżących blatów, które stykając się wpadają we wzajemny rezonans.
Specyfikacja projektu objęła również wykonanie w blatach stołów przyłączy do kabli, czyli tzw. mediaportów. Jeden z nich – największy – dostarczył Klient. Należało go zainstalować w trakcie realizacji. Tego typu zadania wykonujemy na miejscu i od ręki, tak też było i w tym przypadku.
Naszą ofertę uzupełniły krzesła, które umożliwiają wygodne sztaplowanie a przy tym, nie ulegają zarysowaniom stelaży i uszkodzeniom siedzisk podczas wkładania jednych w drugie, dzięki zastosowaniu na spodniej części niestandardowej poduszki zabezpieczającej. W ten sposób pokazaliśmy naszemu Klientowi, że dostarczony produkt będzie zmodyfikowany i udoskonalony dla podwyższenia trwałości, a tym samym, dopasowany do konkretnych wymagań użytkowych. Natomiast naszym celem nie jest podsunięcie pierwszego lepszego modelu krzesła z katalogu i rozmowa wyłącznie o cenie.
Po zaakceptowaniu i przyjęciu naszej oferty, Klient wybrał kolorystykę opisanych mebli na podstawie dostarczonego wzornika, a my przeszliśmy do wdrożenia zamówienia i przygotowań do realizacji.
Dostawa i montaż
Na prośbę Klientów dostosowujemy się do wyznaczonych przez nich terminów montażu wyposażenia meblowego, pracując w weekendy, a także, przed lub po godzinach pracy biura. Tak też właśnie było w przypadku opisywanego zlecenia. Montaż mebli konferencyjnych rozpoczęliśmy w poniedziałek o godzinie piątej rano i skończyliśmy przed godziną ósmą. Dzięki temu mieliśmy pewność, że praca urzędu nie będzie w żadnym stopniu zakłócona.
Dostawa i montaż mebli konferencyjnych przebiegała bardzo sprawnie i – co warto podkreślić – montaż wszystkich mebli odbył się w ciągu dwóch godzin. Nasz Klient zażyczył sobie, by zlecenie zostało wykonane przed godzinami pracy, więc nasza ekipa rozpoczęła realizację zadań o godzinie piątej rano, a przed ósmą wszystko było gotowe.
Efekty naszych prac można zobaczyć w galerii zdjęć poniżej.