Przedmiotem naszej realizacji była aranżacja wnętrza loży VIP dla dużej polskiej Firmy z siedzibą w Gdańsku. Wdrożeniem projektu zajął się tamtejszy oddział Office Plus, a jego pilotowaniem, dyrektor regionu, pan Marek Piechotka. Proces projektowy, kosztorysowy oraz ustalenia prowadzone były od września 2011 do maja 2012 roku.
Dlaczego wybrano naszą Firmę?
Możemy powiedzieć z całą pewnością, że powodem wyboru naszej Firmy na wykonawcę loży VIP, była wysoka ocena naszej poprzedniej realizacji na stadionie Gdańsk Arena, czyli loży VIP dla sponsora tytularnego obiektu.
Początek realizacji i projekt loży VIP
Firma-Zleceniodawca poleciła nam wykonanie projektu loży VIP wraz ze szczegółowym kosztorysem. Należy przy tym dodać, że posiadała już wstępną koncepcję wizualną przyszłej aranżacji, opartą na pomyśle wykorzystania elementu marynistycznego w wystroju. Identyfikacja z morzem miała wskazywać na lokalizację siedziby głównej Firmy, ale także wykorzystywać fakt, że Przedsiębiorstwo jest w Polsce powszechnie kojarzone z wybrzeżem gdańskim. W oparciu o taką właśnie koncepcję, przygotowaliśmy kilka projektów aranżacyjnych, spośród których wybrano ten ostateczny. To na jego podstawie rozpoczęliśmy dalsze prace wraz nadzorem autorskim projektu.
Audyt techniczny wnętrza loży
Jeszcze w przed rozpoczęciem projektowania, przeprowadziliśmy bezzwłocznie gruntowny audyt techniczny wnętrza przyszłej aranżacji, wraz z jego inwentaryzacją. To zdecydowanie przyspieszyło powstawanie dokumentacji obiektu, a także przełożyło się na jakość naszych propozycji architektonicznych, które przedstawiliśmy w najdrobniejszym detalu. Cały ten etap zajął nam niespełna miesiąc!
Nasz projekt loży wygrał z pięcioma projektami konkurencyjnymi.
Charakterystyka loży VIP
Prace prowadzone były we wnętrzach standardowej loży stadionowej, o znormalizowanych wymiarach (70 m2 powierzchni), i podstawowym wyposażeniu. Nasze zadanie polegało na jej całkowitej przebudowie i zaaranżowaniu od samego początku, przy wykorzystaniu opracowanych przez nas rozwiązań architektonicznych, a także asortymentu mebli katalogowych, i mebli które przygotowywaliśmy na indywidualne zamówienie Zleceniodawcy. Wobec tego, najpierw należało przeprowadzić prace demontażowe, budowlane i elektryczne, a potem prace montażowe i aranżacyjne, przy wykorzystaniu dostarczonego przez nas wyposażenia meblowego. Oczywiście realizacja objęła też instalację urządzeń multimedialnych, wraz z zaawansowanym systemem do ich sterowania.
Lista prac demontażowych i budowlanych przeprowadzonych w trakcie realizacji loży VIP:
demontaż sufitów podwieszanych i inne prace rozbiórkowe;
zerwanie wykładziny, utylizacja wraz z oczyszczeniem podłoża i przygotowaniem podłoża pod nową wykładzinę i płytki ceramiczne;
demontaż konstrukcji istniejącej (ściany GK, wyposażenie stanu obecnego, utylizacja i wywóz;
montaż nowych sufitów GK i rastrowych wg projektu;
montaż przedścianek łukowych z GK wg projektu;
obróbka gipsem płyt GK po pracach elektrycznych wraz z klejeniem tapety z włókna szklanego – sufit i część ścian;
wykonanie wnęk w suficie pod listwy oświetleniowe;
trzykrotne szpachlowanie ścian i sufitów wraz ze szlifowaniem;
gruntowanie powierzchni ścian i sufitów;
akrylowanie styków płyt i narożników;
trzykrotne malowanie powierzchni ścian i sufitu na biało i w kolorze;
przeróbka instalacji C.O. – nowe umiejscowienie podejść grzejnikowych;
klejenie płytek podłogowych wraz z fugowaniem;
klejenie mozaiki szklanej na ścianie wraz z fugowaniem;
klejenie wykładziny podłogowej;
klejenie kasetonów dekoracyjnych 3D wg projektu;
montaż nowych opraw świetlnych w suficie wg projektu (lampy i halogeny);
podłączenie zlewozmywaka i zmywarki;
montaż baterii zlewozmywaka;
zabezpieczenia taśmami i folią okien, drzwi oraz elementów tryskaczy.
Do aranżacji wnętrz loży VIP wykorzystaliśmy luksusowe meble tapicerowane, w tym sofę pokrytą nowoczesnym, zmywalnym materiałem Aqua Clean, który umożliwia szybkie czyszczenie powierzchni przy użyciu zwykłej wody. Poniżej załączamy krótki film, prezentujący właściwości tego tworzywa.
Ciekawostka aranżacyjna
Aranżacja wnętrza loży VIP miała bardzo interesujący i nietypowy element, mający również zastosowanie praktyczne, był – uwaga – świecący kaloryfer, którego wydajność dopasowaliśmy do wielkości wnętrza. Wykonaliśmy go według autorskiego projektu, stosując w konstrukcji gięte rury oraz ledowe podświetlenie w kształcie loga Firmy naszego Zleceniodawcy. Efekt? Naprawdę robi wrażenie!
Aranżacja wnętrza loży VIP – organizacja prac
Na kolejnych etapach realizacji projektu, z ramienia naszej Firmy zaangażowanych było – w zależności od potrzeb – od trzynastu do piętnastu osób, które pracowały w trybie jednozmianowym, od ośmiu do dziesięciu godzin dziennie.
Meble do wyposażenia wnętrz loży VIP przygotowaliśmy z odpowiednim wyprzedzeniem. Zdeponowaliśmy je w magazynie podręcznym na terenie siedziby naszego oddziału w Gdańsku. W ten sposób zabezpieczyliśmy się przed pojawieniem się jakichkolwiek opóźnień w dostawach asortymentu przewidzianego w projekcie. Dowoziliśmy je do miejsca realizacji inwestycji etapami, zgodnie z harmonogramem prac aranżacyjnych.
Obejrzyj efekt wykonanego przez nas zlecenia w galerii zdjęć.
Wyposażenie instytucji kultury to zadanie, które wymaga szczególnego zaangażowania. W przypadku tak wyjątkowej i potężnej realizacji jak Narodowe Forum Muzyki to zaangażowanie musiało być proporcjonalnie większe szczególnie, że powierzono nam pracę nad wnętrzami: sal koncertowych, pomieszczeń VIP, foyer, garderoby, kawiarni, a także pomieszczeń biurowych.
Projekt loży VIP praktycznie w całości obejmował wykonanie aranżacji z użyciem wyposażenia zaprojektowanego pod indywidualne zamówienie Inwestora. Udało nam się sprostać wyobrażeniu naszego Klienta o loży VIP, która godnie reprezentuje jego Firmę. Oczywiście jesteśmy z tego bardzo zadowoleni i dumni. Zresztą efekt naszych prac możesz ocenić osobiście, oglądając dołączoną do opisu realizacji galerię zdjęć w lewej sekcji tej strony.