Kompletne wyposażenie meblowe wnętrz urzędu w Krakowie

Zobacz przykład realizacji wykonanej w ramach ograniczonego budżetu. Na jej przykładzie chcemy zaprezentować, jak za pomocą stosunkowo niewielkich środków finansowych można przywrócić pomieszczeniom biurowym pełną funkcjonalność, odtwarzając dotychczas sprawdzone rozwiązania. Wykonaliśmy kompletne wyposażenie meblowe wnętrz urzędu w Krakowie.

Przetarg na urządzenie meblowe wnętrz urzędu

Nasza Firma została wyłoniona na wykonawcę inwestycji w drodze formalnego przetargu na przeprowadzenie całościowej aranżacji meblowej wnętrz siedziby jednego z krakowskich urzędów. Inwestor posiadał ograniczony budżet na realizację przedsięwzięcia, dlatego w wyborze oferty kierował się przede wszystkim ceną. W przypadku instytucji publicznych, jest to powszechna i najczęściej stosowana praktyka. Naszym zadaniem było więc sprostanie temu kryterium, przy jednoczesnym dostarczeniu możliwie najlepszych rozwiązań technicznych stosowanych przy produkcji mebli, wśród których Inwestor dokonał wyboru kierując się naszymi poradami w zakresie funkcjonalnym.

Odwzorowanie starych mebli biurowych

Ciekawą cechą tej realizacji było to, że wszystkie meble stworzyliśmy od początku, a dokładniej, odwzorowaliśmy je jeden po drugim, produkując z nowych materiałów i adoptując część starych i niedostępnych już na rynku rozwiązań funkcjonalnych do nowych technologii. Takie właśnie było życzenie Inwestora, a my potrafiliśmy je spełnić.

Żaden z dostarczonych przez nas mebli nie był standardowy – przeciwnie – każdy egzemplarz był inny i należało go zaprojektować od początku bazując na wyeksploatowanych w ciągu lat pracy wzorcach znajdujących się w urzędzie. Dotyczyło to wszystkich biurek, kontenerów, szaf i szafek, które musiały mieć indywidualne wymiary, czyli takie jak ich pierwowzory; a także miały powstać z zupełnie nowych materiałów i przy użyciu nowych metod produkcji.

Pomimo że przydzielony budżet nie umożliwiał użycia do aranżacji najnowocześniejszych rozwiązań meblowych stosowanych obecnie w biurach, to dołożyliśmy wszelkich starań, żeby wyposażenie meblowe, które weszło w skład zrealizowanego przez nas zamówienia, cechowały się solidną jakością wykonania i jak najlepszą funkcjonalnością.

Modyfikacje mebli biurowych

Po zainstalowaniu odwzorowanych mebli we wnętrzach urzędu, Inwestor zgłosił nam dodatkowe potrzeby, np. wykonanie otworów pod kable komputerowe w blatach stołów roboczych, których nie było w starych egzemplarzach. Innym przypadkiem było dostarczenie dodatkowej nadstawki na szafkę przeznaczoną pod kserokopiarkę. Na początku zakładano zakup większego urządzenia, a ostatecznie kupiono mniejsze. Stąd szafka była za niska i należało ją podwyższyć o dwa poziomy półek. Tak więc, nowe meble posiadały pewne modyfikacje wykonane po zamknięciu zatwierdzonego zakresu zlecenia, lecz wykonaliśmy je bez dodatkowych kosztów, idąc w ten sposób na rękę Inwestorowi.

Przykłady rysunków projektowych odtwarzanych mebli i wyposażenia wnętrz, ujętych w zestawieniu asortymentowym:

wyposażenie meblowe

Przebieg wdrożenia aranżacji

Nasze prace przebiegały równolegle do remontu siedziby urzędu, który był prowadzony przez ekipy budowlane w pomieszczeniach dla pracowników i interesantów. Taka sytuacja wymagała dobrego zgrania w czasie wszystkich działań po stronie naszej Firmy. Należało zdążyć ze zrealizowaniem każdego etapu zlecenia o czasie, jednocześnie unikając sytuacji, w której nasze prace będą kolidowały z prowadzonym remontem. W tym celu, we współpracy z drugim wykonawcą, ustaliliśmy kolejność wejść na obiekt i godziny naszego montażu. Nadmieńmy też, że część zleconych nam prac mieściła się w zakresie remontowym. W ich skład wchodziło wykonanie stałej zabudowy wszystkich grzejników ściennych oraz wymiana parapetów. W praktyce okazało się też, że prace w niektórych pomieszczeniach będziemy musieli wykonywać w trybie z dnia na dzień, zaraz po wyjściu ekipy budowlanej, czyli w pierwszym nadarzającym się momencie. To wymagało stałej gotowości naszych ekip do podjęcia działań niemalże na zawołanie.

Inną trudność, z jaką musieliśmy się zmierzyć w trakcie realizacji, było dostosowanie się do regularnych godzin pracy instytucji. Podczas przywozu i montażu mebli w budynku znajdowali się przez cały czas urzędnicy. Musieliśmy zatem wykonywać swoje zadania partiami i w ustalonej wcześniej kolejności. W ten sposób, przebieg wdrożenia projektu przez nasze ekipy nie był uciążliwy i nie zakłócił codziennego trybu pracy urzędu.

Czas realizacji

W sumie wykonanie części technicznej zlecenia zajęło nam trzy tygodnie i objęło:

  • dostawę kompletnego umeblowania biurowego;
  • montaż mebli zgodnie z projektem;
  • wykonanie zabudowy grzejników ściennych;
  • wymianę parapetów.

Uważamy że, jak na utrudnione warunki pracy, wyposażenie meblowe udało się zamontować w dość krótkim terminie. W warunkach sprzyjających, przy przygotowanych wcześniej wnętrzach, taki zakres zlecenia wykonalibyśmy maksymalnie w ciągu trzech dni roboczych.