Wyposażenie Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego w Jasionce

W ostatnich latach nie było większej inwestycji przeprowadzonej przez Województwo Podkarpackie. To była też jedna z największych inwestycji, jakie mieliśmy okazję realizować w minionym roku jako Office Plus. Kompleksowe wyposażenie Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego w podkarpackiej Jasionce, to projekt unikalny nie tylko na skalę regionu, ale też Polski. Jakie zaskakujące rozwiązania skrywają dwa połączone ze sobą kilkupiętrowe budynki, w których mieszczą się pomieszczenia wystawiennicze, biurowe, sale konferencyjne, szatnie, garderoby, restauracje oraz ogromna aula na 900 osób?

 

Imponująca przestrzeń

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne w Jasionce to od grudnia 2016 roku G2A Arena. Założona w Rzeszowie firma G2A.COM będąca dziś spółką o międzynarodowym zasięgu w branży gier komputerowych, postanowiła zostać sponsorem tytularnym tutejszego centrum. Taka decyzja nie zaskakuje, bo obiekty w Jasionce z powodzeniem mogą konkurować z podobną infrastrukturą w większych polskich miastach.

Wystarczy spojrzeć na G2A Arena z zewnątrz – dwie masywne, ale estetyczne bryły, które szczególnie imponująco wyglądają podświetlone nocą. Jedna z nich zawiera dużą, otwartą przestrzeń wystawienniczą, która w razie potrzeby może szybko zostać zaaranżowana krzesłami i stolikami. Jest doskonale oświetlona, a największe wrażenie robi oglądanie jej z poziomu +1, czyli antresoli, ciągnącej się wokół bryły na kształt okręgu.

Z kolei druga, znacznie większa, kilkupiętrowa część kompleksu, to część konferencyjna, składająca się z dwóch dużych auli (na nawet 200 osób), kilku mniejszych sal, pomieszczeń biurowych, dwóch restauracji (w tym jednej na 200 osób) oraz przede wszystkim ogromnego, kilkupiętrowego audytorium, mogącego jednorazowo pomieścić nawet 900 osób. Integralną częścią audytorium jest jego zaplecze, w tym ze specjalne pomieszczenia dla 20 tłumaczy. Łącznie w centrum możliwe jest bezproblemowe przebywanie nawet 1500 osób.

Przemyślane zaplecze

Komfortowe przebywanie 1500 osób w jednym miejscu wymaga zorganizowania dobrze przemyślanego zaplecza. Stąd w projekcie uwzględniono wspomniane już restauracje, ale także bogato wyposażone garderoby i szatnie, w których sposób przechowywania odzieży zależy od tego, jakie wydarzenie obsługuje. Jeśli organizowana jest konferencja w jednej z mniejszych sal – wówczas w ruch idą dostarczane przez nas, mobilne wieszaki na ubrania. Ale jeśli konieczne jest obsłużenie kilkuset gości, to do akcji wkraczają systemy szatniowe elektroniczne, które działają w ten sposób, że konkretny wieszak automatycznie podjeżdża do osoby posiadającej dany numerek. Całość rozwiązań i pomieszczeń została wykonana z najwyższej jakości materiałów oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik – nawet w takich obszarach jak osłony przeciwsłoneczne.

 

Unikalne rozwiązania

Potocznie można je nazwać żaluzjami. Jednak właściwe określenie to systemy zaciemnienia pomieszczeń. Zwykłych żaluzji nie sposób zamontować na niewymiarowych, wielkopowierzchniowych oknach, odchylonych o kilka stopni od pionu. Zwykłych żaluzji nie można połączyć z systemem BMS, dzięki czemu możliwe jest ich centralne sterowanie (np. osoba prowadząc konferencję ma przy biurku odpowiednie przyciski do zarządzania żaluzjami w całym pomieszczeniu).

W przypadku montażu profesjonalnego, wysoce zaawansowanego technologicznie systemu zaciemniania pomieszczeń jest inaczej. Z takim systemem można spełnić nawet bardzo nietypowe oczekiwania, choć i w tym przypadku będzie to przedsięwzięcie niezwykle wymagające. Składając naszą ofertę wiedzieliśmy, że deklarujemy: odpowiednie wymierzenie powierzchni, produkcję nietypowych systemów zaciemnienia oraz dostawę i montaż. Wiedzieliśmy i sprostaliśmy nie gorzej niż przy dostawie asortymentu, który dostarczamy znacznie częściej.

Komfortowe meble

Od początku było znane precyzyjne przeznaczenie budynku – miał on służyć spotkaniom, konferencjom, wystawom i wszelkim innym formom aktywności, które integrują różne środowiska, wspierają naukę i pobudzają lokalną przedsiębiorczość. A jako że projekt był bardzo ambitny i zawierał mnóstwo przestrzeni użytkowej, musieliśmy być przygotowani nie tylko na dostarczenie dużej ilości wyposażenia, ale także na takie jego dobranie, by było ono trwałe, solidne, estetyczne, ale także mobilne.

Inwestor od razu zaznaczył, ze niektóre elementy, takie jak stoliki, krzesła czy fotele, będą w wielu pomieszczeniach (biurowych, konferencyjnych czy w częściach wspólnych) konfigurowane zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem, a część mebli nie będzie miała nawet swojego stałego miejsca użytkowania. Dlatego też kryterium mobilności było tutaj jedną z kluczowych kwestii.

Wiele z dostarczonego wyposażenia to typowe (choć z wysokiej półki) elementy wystroju biur i zapleczy konferencyjnych. Mowa tu o krzesłach, sofach, fotelach, innego rodzaju siedziskach, stolikach, ladach, szafkach, biurkach i tym podobnych. Zdecydowana większość za nich (zwłaszcza te znajdujące się w częściach wspólnych) tapicerowana była materiałami o jasno i ciemno niebieskich barwach, co nawiązuje do kolorów województwa podkarpackiego.

 

Najlepszy wybór

Inwestor, czyli województwo podkarpackie, budował centrum przez trzy lata. My dołączyliśmy do projektu w ostatnim etapie, gdy przyszedł czas między innymi na wybór dostawcy mebli. Do przetargu stanęło kilka firm – Office Plus zaproponował jednak bardzo szybki czas realizacji oraz atrakcyjną cenę, a także odpowiednie dostosowanie wszystkich rozwiązań do szczegółowych wytycznych klienta, dzięki czemu wybrano naszą firmę.

Nie zawiedliśmy. Wszystkie powierzone nam prace zostały dopięte na ostatni guzik w żądanym terminie, a efekt jest naprawdę imponujący. Więcej szczegółów na temat konkretnych elementów wyposażenia i efekt końcowy mogą Państwo obejrzeć w poniższej galerii zdjęć.